Kratka klupa Borac m:tela odvela u poraz

Objavljeno: 17. 11. 2014 u 13:38h

Rukometaši Borca m:tel doživjeli su i osmi poraz ove sezone u SEHA Gasprom Južni tok ligi, jer su u devetom kolu izgubili u Osijeku od Neksea iz Našica sa 21:25 (11:10).

RK Borac

Većim dijelom prvog poluvremena Banjalučani su imali prednost, koja je iznosila jedan ili dva gola, a u 18. minutu bilo je tri pogotka viška (8:5). Domaći su prvi put poveli u 26. minutu sa 10:9, ali do kraja poluvremena “crveno-plavi” su dali još dva gola za prednost od 11:10. Pobjednik je odlučen u periodu od 37. do 41. minutu kada su igrači Neksea napravili seriju od 6:1 i od rezultata 12:13, stigli do prednosti od 18:14. Do kraja susreta Našičani su zadržali prednost, koju su igrača Borca m:tel ugrozili samo u 54. minutu kada je bilo 20:22.

“Bili smo bolji prvih 30 minuta. Naš je problem rotacija, jer nemamo dovoljno igrača i to je domaćin vješto iskoristio. Uz to smo promašili čak pet sedmeraca i nekoliko zicera”, naglasio je trener Banjalučana Igor Rađenović.

Desni bek “crveno plavih” Milan Đukić je naglasio da se nije mogao postići bolji rezultat, jer je napravljeno previše grešaka.

“Početak utakmice smo odigrali dobro, u nastavku smo pali i igrači Neksea su to iskoristili. Sve su naše pogreške, a bilo ih je previše, kaznili i zasluženo su pobijedili”, rekao je Đukić.

Borac m:tel naredni meč igra 10. decembra kada u 10. kolu dočekuje Brest Meškov.

Izvor: Glas Srpske

/sport/rukomet/kratka-klupa-borac-mtela-odvela-u-poraz/||Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; [email protected])