Borcu lekcija za deset minuta

Objavljeno: 12. 8. 2014 u 10:02h

U derbiju drugog kola Premijer lige BiH fudbaleri Borca poraženi su na svom terenu od Sarajeva sa 1:3.

borac sarajevo

Od samog početka susreta vidjelo se da su gosti u Banjaluku došli po cijeli plijen. Već u petom minutu zaprijetio je napadač Sarajeva Miloš Stojčev, ali se istakao golman “crveno-plavih” Asmir Avdukić. Četiri minuta kasnije u prilici za Sarajevo bio je Gojko Cimirot, a u 16. udarac Ševke Okića sa same gol-linije izbacio je Mladen Žižović. U 39. minutu zaprijetio je i Nemanja Bilbija, a sve što su domaći napravili u prvom dijelu susreta bili su traljavi pokušaji Žižovića i Joce Stokića.

Njih dvojica su bili u šansama na početku drugog poluvremena, a kazna za promašaje stigla je u 69. minutu kada je Haris Duljević povukao loptu sa desne strane ka sredini i preciznim udarcem savladao Avdukića. Pet minuta kasnije bilo je 2:0 za goste, a strijelac je bio Bilbija poslije asistencije Krste Velkoskog. U 76. minutu Vladan Grujić je idealno uposlio Stokića, koji je smanjio na 1:2. Nadu Banjalučana da mogu bar do boda ugasio je u 78. minutu “rezervista” Ognjen Todorović odličnim šutem iskosa sa nekih 15 metara.

“Sarajevo je zasluženo došlo do pobjede. Pokazali su da su kvalitetnija ekipa koja ima više opcija na klupi. Na okupu su šest mjeseci i u ovom prelaznom roku su doveli nekoliko kvalitetnih pojačanja”, naglasio je šef stručnog štaba Borca Vinko Marinović.

On je istakao da je njegov tim igrao onoliko koliko im je rival dozvolio.

“Igrali smo više defanzivno, ali ne zato što smo to htjeli nego zato što nas je protivnik primorao. Napravili smo nekoliko grešaka u odbrani, što nas je koštalo pogodaka i bilo je teško vratiti se u igru”, nastavio je Marinović.

Kormilar “crveno-plavih” je istakao da igrači još uvijek nisu u potpunosti fizički spremni i da ovoj ekipi treba vremena.

“Naše je da nastavimo naporno da radimo, dignemo glavu i da već na gostovanju kod Travnika u narednom kolu idemo po pozitivan rezultat. Dosta igrača je došlo nakon početka priprema i treba nam vremena da složimo sve kockice”, dodao je Marinović.

Parovi drugog kola

ZVORNIK: Drina – Zrinjski 1:2 (Ivanović 89 – Pehar 34, Nikolić 83)

BIJELjINA: Radnik – Slavija 0:0

SARAJEVO: Željezničar – Široki Brijeg 1:1 (Kosorić 27 – Vagner 15)

VITEZ: Vitez – Olimpik 0:1 (Subašić 12)

TUZLA: Sloboda – Čelik 1:0 (Radovanović 15)

GRADAČAC: Zvijezda – Travnik 0:0

BANjALUKA: Borac – Sarajevo 1:3 (Stokić 76 – Duljević 69, Bilbija 74, Todorović 78)

Parovi trećeg kola

U trećem kolu Premijer lige BiH, koje se igra u subotu i nedjelju, 16. i 17. avgusta, sastaju se: BIJELjINA: Mladost – Drina, SARAJEVO: Sarajevo – Velež, TRAVNIK: Travnik – Borac, ZENICA: Čelik – Zvijezda, SARAJEVO: Olimpik – Sloboda, ŠIROKI BRIJEG: Široki Brijeg – Vitez, ISTOČNO SARAJEVO: Slavija – Željezničar, MOSTAR: Zrinjski – Radnik.

Lista strijelaca

2 gola: Dabić (Mladost), Zakarić (Široki Brijeg), Radovanović (Sloboda)

1 gol: Stanić, Sadiković, Bajić, Kosorić (Željezničar), Duljević, Bilbija, Todorović (Sarajevo), Pehar, Nikolić (Zrinjski), Mujić, Mujkić (Sloboda), Stokić (Borac), Ivanović (Drina), Hajdarović (Velež), Subašić (Olimpik), Vagner (Široki Brijeg).

Izvor: Glas Srpske