Handžić gurnuo rudare u ponor

Objavljeno: 14. 4. 2014 u 11:27h

Na krilima trostrukog strijelca Harisa Handžića Borac je sa 3:0 savladao Rudar Prijedor u 26. kolu Premijer lige BiH. Banjalučani su tako poslije pet sušnih utakmica došli do pobjede na svom stadionu, dok su “rudari” novim neuspjehom smanjili šanse za opstanak u ligi.

fudbal

Borac, ne samo da je prekinuo lošu seriju na svom terenu, već su njegovi igrači konačno postigli gol na Gradskom stadionu. Pogodak je postignut poslije 491 minut, odnosno u petom minutu kada je Mladen Žižović asistirao Handžiću, koji se prvi put upisao u strijelce otkako je stigao u Borac. Ljevonogi napadač bio je nezaustavljiv za gostujuću odbranu i 14 minuta poslije toga udvostručio je vođstvo domaćih. Het-trik je postigao u 77. minutu kada je odigrao dupli pas sa Žižovićem, sam izašao pred Dalibora Kozića i loptu poslao u nebranjeni dio mreže.

Bili smo pod velikim psihološkim pritiskom, ali smo uspjeli da pobijedimo poslije dugo vremena na svom terenu. U prethodnim utakmicama smo dobro igrali, ali nismo imali rezultat. Moralo se negdje otvoriti i to je bilo protiv Rudar Prijedora. Potpuno zasluženo smo trijumfovali. Pohvalio bih momke, a prije svega mladog Darka Đajića koji je igrao povrijeđen i uspio da izdrži do 76. minuta – naglasio je trener Borca Vinko Marinović.

Fudbaleri Rudar Prijedora prikazali su lošu igru i sve su dalje od opstanka u društvu najboljih. Najveći konkurenti za ispadanje su im odmakli na četiri boda i svaka naredna utakmica im je kvalifikaciona.

Banjalučani su zasluženo slavili, ali faktički nas je pobijedio jedan igrač. Napravili smo tri greške u odbrani i Borac je to iskoristio. Nismo toliko loše stajali na terenu i pokušaćemo sve da do kraja prvenstva izborimo opstanak. Izvući ću maksimum u naredna četiri kola i smatram da se do posljednjeg kola neće znati ko ispada iz lige – istakao je trener gostiju Darko Nestorović.

“Uprava napolje”

Utakmicu između Borca i Rudar Prijedora obilježilo je i skandiranje najvatrenijih pristalica domaćih koji su skandirali “Uprava napolje, uprava napolje..”

Takođe, na istočnoj tribini članovi navijačke grupe “vultures” razvili su transparent:

“Licenca za Evropu, pomoćni tereni, obezbjeđenje finansije = 0. Šta vi radite ovdje???”

Rezultati 26. kola

• Banjaluka: Borac – Rudar Prijedor 3:0 (Handžić 5, 19, 77)
  • Sarajevo: Sarajevo – Zvijezda Gradačac 3:0 (Velkoski 41, Purić 63, Bilbija 90)
  • Mostar: Velež – Travnik 1:0 (Blagojević 70)
  • Bijeljina: Mladost – Vitez igrano sinoć
  • Sarajevo: Olimpik – Željezničar 1:4 (Zec 8 – Stanić 32, Zolotić 49, Hodžić 68, Sadiković 72)
  • Zenica: Čelik – Radnik 2:0 (Barać 34. penal, Salčinović 84)
  • Trebinje: Leotar – Zrinjski 0:2 (Crnov 30, Basara 61)
  • Široki Brijeg: Široki Brijeg – Slavija 1:0 (Džidić 60)

• Travnik: Travnik – Sarajevo,
  • Gradačac: Zvijezda Gradačac – Rudar Prijedor.

Lista strijelaca

• 15 golova: Vagner (Široki Brijeg),
  • 12 golova: Hodžić (Željezničar),
  • 10 golova: Stokić (Borac),
  • 9 golova: Crnov (Zrinjski),
  • 8 golova: Mešanović, Dedić (Čelik), Obradović (Radnik), Komazec (Sarajevo), Okić (Velež), Ćorić (Široki Brijeg), Selimović (Željezničar)…

Izvor: Glas Srpske