Novi put za pisanu riječ

Objavljeno: 25. 4. 2014 u 10:30h

Na radost pisaca i zaljubljenika u pisanu riječ, na Svjetski dan knjige, oživjela je i manifestacija “Noć knjige” koja je prvi put održana u Republici Srpskoj.

pisana rijec

Posjetioci koji razgledaju i kupuju zanimljiva djela, nasmijani književnici spremni da podijele lijepu riječ sa čitaocima, obilježili su ovu manifestaciju u četvrtak uveče u knjižarama Zavoda za udžbenike i nastavna sredstva Istočno Sarajevo.

Podršku autorima, kao i ovom događaju dao je ministar prosvjete i kulture RS Goran Mutabdžija. On je u banjalučkoj knjižari potvrdio da je veoma dobro za Srpsku što se pridružila međunarodnoj manifestaciji. U okviru važne noći na putu pisane riječi u kojoj su vladali njena snaga i ljepota promovisano je pet romana koji su bili u izboru za nagradu “Zlatna sova” Zavoda za udžbenike. Knjižare Zavoda od 22 časa otvorile su vrata u Banjaluci, Istočnom Sarajevu, Bijeljini, Trebinju i Doboju.

“Jedna od najljepših stvari – knjiga, lijepa je isto kao ljubav, zaslužuje da se i njoj posveti bar jedna noć. Djelić pozitivne atmosfere koja je vladala u knjižari, vjerovatno će se prenijeti dalje i nastaviti da živi u sjećanju”, rekao je književnik iz Banjaluke Mihajlo Orlović.

Kako kaže, ovo veče je bilo posebno, jer je i njegov roman “Stranac”, predstavljen u društvu ostalih knjiga, ali i zbog prilike da se iskristališu književne vrijednosti.

Osim njegovog romana promovisana su i djela “Brod koji nije plovna lađa” Tihomira Levajca, “Dan bez noći i noć bez dana” Rada Dimitrijevića, kao i djelo “Svečana propast vječnosti Milenka Stojičića.

“Roman je jedna od varijacija “Portreta umjetnika u mladosti”, samo što je, u mom djelu, riječ o portretu spisateljice nokautirane u mladosti pisanja”, rekao je Stojičić.

I promocija romana “Zbunjenost… ili bajka o ničemu posebnom” Sergeja Mandića koja je održana u Trebinju protekla je izvanredno.

“Radnici knjižare u kojoj je organizovana promocija i proslava ‘Noći knjige’ dali su maksimalni doprinos da atmosfera bude ugodna i opuštena. To mi je kao autoru dalo podsticaj da predstavim svoju knjigu na najbolji način, u skladu sa mogućnostima”, kazao je Mandić.

Unikatni pečat

“Republika Srpska već je stvorila svoj poseban, unikatan, kulturno-umjetnički identitet. Ova manifestacije spada u jedan od najboljih načina da se pokaže da ne samo da postoji književnost Republike Srpske, već je i dostojna da se smatra dijelom svjetske književnosti”, kaže Sergej Mandić.

Izvor: Glas Srpske

Facebook Twitter Preporuči na Viberu
Kopirati

Nema komentara

Sakrij sve komentare

Prikaži komentare

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Šta mislite o ovoj temi?

Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Sva polja su obavezna!

Promo

Copyright. Sva prava zadržana. Dozvoljeno preuzimanje sadržaja isključivo uz navođenje linka prema stranici sa koje je sadržaj preuzet.

/kultura/knjizevnost-kultura/novi-put-za-pisanu-rijec/||Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; [email protected])