Rukometašima Borca kobno drugo poluvrijeme

Objavljeno: 27. 2. 2015 u 11:08h

Rukometaši Borca m:tel u 15. kolu SEHA Gasprom južni tok lige poraženi su na gostovanju u Novom Sadu od Vojvodine sa 24:27 (13:12).

Vojvodina je dobro počela meč, povela sa 4:1 poslije 10 minuta, ali su Banjalučani zahvaljujući raspoloženom srednjem beku Stefanu Jankoviću izjednačili na 4:4 do sredine prvog dijela. U 22. minutu gosti su poveli sa 9:8, a i na odmor su otišli sa golom prednosti, 13:12. “Crveno-plavi” su u 39. minutu vodili sa 18:16, ali je uslijedila serija Novosađana od 7:1 i prednost od 23:19 u 49. minutu. Zaprijetili su Banjalučani sa tri uzastopna gola, ali više nisu mogli i na kraju pobjeda Vojvodine od 27:24.

“Odigrali smo solidno prvi dio susreta, a onda u nastavku Vojvodina je slavila zahvaljujući sjajnom golmanu Bojanu Peroviću, ali i Urošu Elezoviću, koji je postizao golove kada se lomio meč”, rekao je trener gostiju Igor Rađenović.

Golman Borca m:tel Stanko Abadžić je naglasio da su njegovom klubu nedostajali laki golovi.

“Protivnik je zasluženo pobijedio. Nismo bili na našem nivou. Promašili smo nekoliko zicera i to je presudilo”, istakao je Abadžić.

Naredni meč Banjalučani igraju 3. marta, kada u okviru 17. kola gostuju u glavnom gradu Hrvatske gdje će igrati sa PPD Zagreb.

Rezultati: Metalurg – PPD Zagreb 20:23, Meškov Brest – Vesprem 17:29, Tatran Prešov – Nekse 32:25, Vojvodina – Borac m:tel 27:24, Radnički – Vardar igrano sinoć.

Izvor: Glas Srpske

/sport/rukomet/rukometasima-borca-kobno-drugo-poluvrijeme/||Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; [email protected])