Radoja vratio Borac na čelo

Objavljeno: 11. 10. 2016 u 14:51h

Fudbaleri Borca u derbiju desetog kola Prve lige Republike Srpske savladali su zvorničku Drinu sa 1:0 i najbližem pratiocu Rudar Prijedoru sada su umakli tri boda.

Trenutak odluke desio se već u desetom minutu. Najbolji strijelac Borca Ivan Delić ukrao je loptu golmanu Zvorničana Goranu Maksimoviću i potom je nesebično proigrao Sinišu Radoju, kojem nije bilo teško da pogodi mrežu rivala.

Domaći su zaprijetili tri minuta prije vodećeg gola kada je Delić iz slobodnog udarca uzdrmao prečku. Izabranici trenera Vlade Jagodića postigli su i drugi pogodak, koji je poništen zbog ofsajda. Desilo se to u 81. minutu kada je Delić dobro šutirao iz “slobodnjaka”. Nespretan je još jednom bio golman Maksimović, loptu je u mrežu poslao Armando Mance, ali je pomoćni sudija Radislav Kačavenda iz Gradiške signalizirao glavnom arbitru i sugrađaninu Milošu Gigoviću da se napadač Borca nalazi u nedozvoljenoj poziciji.

“Nisam se bez razloga pribojavao ovog susreta, jer je Drina pokazala da je ekipa koja ima glavu i rep. Znali smo da će biti tvrd protivnik. Vidjelo se da je to tim, koji teško prima, ali i teško daje golove. U nastavku susreta nisam htio ništa da rizikujem i prepustili smo im inicijativu čekajući kontru. Možda igra nije bila briljantna, ali rezultatom sam i te kako zadovoljan”, naglasio je šef stručnog štaba Borca Vlado Jagodić.

Iako su u drugom poluvremenu imali nekoliko poluprilika za postizanje pogotka, Zvorničani nisu uspjeli stići do izjednačenja.

“Zadovoljan sam igrom, ali nažalost jedna nesmotrenost nas je koštala poraza. Pokazali smo da možemo biti u vrhu tabele i pored ovog poraza nećemo odustati od borbe za visok plasman. Ne vrijedi puno jadikovati, moramo se okrenuti narednom susretu”, istakao je kormilar Drine Mile Lazarević.