Ni Slavija nije zaustavila rukometaše Borca

Objavljeno: 24. 10. 2017 u 12:28h

Rukometaši Borac m:tela produžili su seriju pobjeda na četiri, a Slaviji nanijeli prvi poraz na domaćem terenu (35:29).

Iako su na kraju slavili sa šest golova razlike, prema riječima trenera Banjalučana Bojana Unčanina, utakmica nije nila nimalo laka, jer je sve do 50. minuta Slavija opasno prijetila. Međutim u posljednjih deset minuta gosti su uspjeli da se odlijepe i nastave potjeru za Izviđačem koji je prvi na tabeli sa tri boda više, ali i utakmicom više od aktuelnog šampiona. Ponovo je jedan od ključnih faktora bio golman Bojan Ljubišić koji se razbranio kad je bilo najpotrebnije, dok su golgeterski raspoloženi bili Dejan Unčanin, Miloš Nježić i Srđan Mijatović koji su kombinovano postigli 24 gola.

“Nismo briljirali pogotovo u prvom poluvremenu, ali smo uspjeli da dođemo do vrlo važne pobjede. Sve utakmice na gostujućim terenima biće vrlo teške, pa je svaka pobjeda na strani mnogo vrednija. Slavija je prije našeg meča imala dvije pobjede u Istočnom Sarajevu, a ponovo su pokazali da nisu nimalo naivna ekipa”, rekao je trener Borca Bojan Unčanin.

Slavija je uspjela da dã daleko najviše golova Borcu ove sezone, ali su momci trenera Borisa Tešanovića ipak morali da čestitaju pobjedu rivalu.

“Borac je zasluženo pobijedio, ali razlika nije realna. Zadovoljan kako su odigrali moji igrači, ali to nije bilo dovoljno”, rekao je Tešanović.

Zbog reprezentativnih obaveza idućeg vikenda neće biti igrano šesto kolo, tako da će sve ekipe imati dovoljno vremena da se pripreme za nastavak sezone. Borac bi do meča sa Kaknjem trebalo da bude jači za Marka Komnenovića i Dejana Šešića koji je bio u sastavu i protiv Slavije. To će Unčaninu dati dodatnu širinu, a i za sada može da bude zadovoljan jer svaku utakmicu neko drugi iskoči u prvi plan i bude čovjek odluke. Vogošća je savladala Maglaj sa 23:19 u posljednjem meču petog kola.