Košarkaši Borca ruše redom

Objavljeno: 3. 12. 2017 u 11:34h

I osmu pobjedu iz isto toliko utakmica zabilježili su košarkaši Borca. Igrači trenera Bojana Božića ovog puta su bili bolji od Slavije iz Istočnog Sarajeva koju su dobili sa 85:54.

Gosti su koliko-toliko odlijevali u prvoj četvrtini koju su domaći prelomili u finišu i dobili je sa 19:12. Potom su furiozno krenuli u drugom periodu i za nepun minut igre došli do ubjedljivih 25:12. Ni na tome nisu stali već su u potpunosti nokautirali rivala i na odmor su otišli sa „plus 22“, 42:20.

Ništa se posebno nije mijenjalo ni u nastavku susreta. Čini se kako su banjalučki košarkaši igrali onoliko koliko im je trebalo i na kraju su ostvarili rutinski trijumf od 85:54.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Srđan Lončar sa 16 i Peđa Lončar sa 13 poena. U poraženom sastavu iz Istočnog Sarajeva izdvojio se Miloš Sušić koji je ujedno postigao 18 pogodaka.