Bilbija pogodio za odličan početak proljetnog dijela šampionata

Objavljeno: 11. 3. 2012 u 14:17h

Fudbaleri Borca pobjedili su juče na Gradskom stadionu u okviru 16. kola Premijer lige BIH ekipu Kozare iz Gradiške minimalnim rezultatom 1:0. Jedini pogodak postigao je Nemanja Bilbija u 66. minuti utakmice.

Borac - Kozara

Borac – Kozara

Domaći fubaleri imali su incijativu tokom cijele utakmice, stvarali su prilike, dok su gosti iz Gradiške iz kontra napada pokušavali iznenaditi novajliju u redovima Borca, golmana Marijana Antolovića. Najbolju priliku za pogodak uspio je realizovati povratnik u redove “crveno plavih”, Nemanja Bilbija, kada je u 66. minuti na centar šut Draška Žarića glavom matirao Kozića.

Iako su bodovi iz derbija bili prijeko potrebni i jednima i drugima – Borcu da ostane u trci za titulom, a ekipi Kozare u borbi za opstanak, utakmica je protekla u izuzetno fer i korektnoj igri tokom svih 90 minuta.

Za Banjalučane nema odmora. U srijedu ih očekuje prva utakmica Kupa BiH gdje će gostovati ekipi  Željezničara.