Borac sa igračem manje do pobjede

Objavljeno: 25. 5. 2015 u 13:00h

U okršaju dva srpska kluba Borac je još jednom sačuvao obraz i savladao još jednu ekipu, koja se grčevito bori za opstanak. Protiv Drine iz Zvornika slavili su sa 2:1.

Banjalučani su do pobjede došli bukvalno u posljednjim sekundama, odnosno u prvom minutu sudijske nadoknade, kada je “rezervista” Fedor Predragović praktično iz mrtvog ugla savladao skamenjenog golmana Zvorničana Gorana Maksimovića. Drina je povela u 15. minutu sjajnim šutem sa nekih 20 metara Radovana Vasića, a u 59. minutu izjednačio je najbolji strijelac “crveno-plavih” Joco Stokić, koji je pogodio iz slobodnog udarca sa same linije kaznenog prostora. Pobjeda Borca dobija na značaju kada se zna da su od 39. minuta igrali sa fudbalerom manje na terenu, jer je isključen Nebojša Runić, koji je kao posljednji igrač odbrane povukao jednog igrača Drine.

“Od samog početka susreta ništa nam nije išlo naruku, ali uspjeli smo još jednom da se izdignemo iz pepela i sa igračem manje dođemo do pobjede, kojom smo još jednom razuvjerili zle jezike. Prvo su gosti poveli, onda smo ostali sa igračem manje, ali na kraju je sve ispalo kako treba i sada nam treba bod u posljednjem kolu da na kraju budemo peti”, naglasio je šef stručnog štaba Banjalučana Vlado Jagodić.

Borac će večeras od 20 časova ugostiti novosadsku Vojvodinu u prijateljskoj utakmici koju su inicirali navijači “crveno-plavih”, “lešinari”, a u cilju poboljšanja teške finansijske situacije u kojoj se klub sa Gradskog stadiona nalazi.

“Biće to prilika da pružim šansu svim igračima, ali i da ugostimo jedan od najvećih klubova srpskog fudbala. Nadam se dobroj utakmici, ali i očekujem da stadion bude poprilično ispunjen”, dodao je Jagodić.

Od 18 časova biće odigrana predigra veterana Borca i Vojvodine, a cijene karata za ovaj fudbalski spektakl su pet i deset maraka.

Rezultati i strijelci ostalih mečeva 29. kola: Zvijezda – Velež 3:2 (Gadžo 15, Dijata 17, 72 – Ćemalović 74, Hebibović 87. penal), Vitez – Sarajevo 0:3 (Velkoski 26, Puzigaća 68. penal, Bekić 90), Željezničar – Travnik 1:0 (Bogdanović 2), Zrinjski – Olimpik 2:0 (Nikolić 20, Todorović 40).

U posljednjem 30. kolu koje se igra u subotu, 30. maja od 17 časova sastaju se: Drina – Slavija, Široki Brijeg – Zrinjski, Olimpik – Radnik, Čelik – Željezničar, Travnik – Vitez, Sarajevo – Sloboda, Mladost – Zvijezda, Velež – Borac.

Suze Bajića

Poslije susreta trener Zvorničana nije krio suze zbog poraza u samom finišu susreta, kojim je opstanak Drine u eliti doveden u pitanje. Čak nije bio u stanju da da izjavu.

“Ovo zaista postaje dramatično i prosto čudno kako nesretno gubimo utakmice u samom finišu. Poveli smo prelijepim golom Vasića, kontrolisali igru, imali fudbalera više, ali nas je trenutak nepažnje u 90. minutu koštao poraza. Sada nam predstoji grčevita borba u posljednjem kolu protiv Slavije da osvojimo bodove i sačuvamo status premijerligaša”, rekao  je vezni igrač Drine Ivan Lazarević.

Izvor: Glas Srpske

/sport/fudbal/borac-sa-igracem-manje-do-pobjede-2/||Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; [email protected])