Uhapšeno šest navijača Borca

Objavljeno: 31. 10. 2016 u 15:01h

Šest navijača Borca uhapšeno je poslije nereda koje su pravili na meču u Gradišci i čak se fizički obračunali sa policijom i pripadnicima jedinice za podršku, saznaje “Glas Srpske”.

Pripadnici navijačke grupe “lešinari” u tri navrata su prekidali meč protiv Kozare na Gradskom stadionu u Gradišci (2:0 za Borac), a do najvećeg incidenta došlo je kada je jedan navijač pokušao da preskoči ogradu i uđe na teren, a policija ga spriječila u tome. Nastao je opšti metež i sukobi navijača sa policijom, a prema našim saznanjima, jedan policajac pogođen je u glavu tupim predmetom.

Novi prekid uslijedio je u trenucima slavlja gostujućih navijača prilikom bakljade i obilježavanja 15. rođendana grupe “lešinari” sa Starčevice. Sve je začinjeno u finišu poluvremena sa desetak topovskih udara, što je dovelo do novog prekida utakmice.

Za razliku od stanja tribina, ekipe na terenu su bile izuzetno korektne, a ponašanje igrača i u takvim uslovima je bilo za svaku pohvalu. Borac je ušao u meč bez straha, silovito, držeći sve konce u svojim rukama i nakon 18 minuta bilo je 0:1 kada je pogodio Miloš Dujković. U nastavku utakmice druga slika na stadionu. Navijači su ostali bez “municije”, ali ne i grla pa su pjesmom nosili Banjalučane do novog trijumfa, koji je u sudijskoj nadoknadi vremena lijepim golom “krunisao” mladi rezervista Borca Miloš Kukić.

Banjalučani su tako došli do vrlo važna tri boda kojim su se približili osvajanju titule jesenjeg šampiona.

“Nismo očekivali laganu utakmicu. Igrali smo na kartu da će Kozara biti umorna od prethodnog perioda. Na vrijeme smo postigli gol i mislim da smo kontrolisali igru do tog prekida. Poslije je to malo bilo labavije, odrazilo se pogotovo u drugom poluvremenu kada je Kozara promijenila taktiku”, kazao je trener Borca Vule Trivunović.

Kozara je uoči utakmice, pokazalo se, prijetila iz prazne puške iako je znala da iza sebe ima nekoliko teških iscrpljujućih utakmica u Kupu BiH i prvenstvu.

“Za nas je ovo bila teška utakmica. Kozara je platila danak neiskustvu, pogotovo u prvom poluvremenu, jer smo jako loše igrali zbog neregularnih uslova u kojima nismo naučili da igramo. U drugom poluvremenu smo bili bolji, pokušavali da izjednačimo, ali umor nas je sustigao i nismo uspjeli u tome”, rekao je trener Kozare Velimir Stojnić.