Borac pliva u mirnijim vodama

Objavljeno: 3. 5. 2016 u 11:02h

Pobjedom nad Slavijom od 2:1 u 27. kolu Premijer lige BiH fudbaleri Borca prvi put poslije 26. septembra prošle godine i desetog kola tekućeg prvenstva našli su se iznad linije koja garantuje opstanak.

Sa tri boda osvojena u duelu sa premijerligašem iz Istočnog Sarajeva Banjalučani su stigli do desetog mjesta, a svog rivala sa bodom manje bacili su iza sebe.

Golom Uglješe Radinovića u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena “crveno-plavi” su stigli do prednosti, a na 1:1 izjednačio je u 67. minutu Zoran Marušić, koji je još u 12. minutu kod rezultata 0:0 pogodio stativu. Pobjedu Borcu i veliko slavlje njegovim navijačima donio je u 82. minutu “rezervista” Lazar Marjanović, koji je pola časa ranije zamijenio povrijeđenog kapitena Darka Maletića.

“Upozoravao sam pred meč sa Slavijom da nas čeka izuzetno teška utakmica, možda čak i teža nego u Prijedoru. Ispostavilo se da je bilo tako. Pokazali smo karakter, igrali smo do kraja i isplatilo se, iako smo bili poljuljani poslije izlaska Darka Maletića zbog povrede zadnje lože. Pribojavao sam se neiskustva mladog tima i činjenice da iz utakmice u utakmicu rotiramo tim zbog povreda i kartona. Ovo su tri velika boda”, rekao je trener Borca Borče Sredojević.

U redovima Slavije tokom čitavog susreta bila je prisutna nervoza, koja je kulminirala sa šest žutih i dva crvena kartona. Već na poluvremenu prilikom odlaska u svlačionicu udaljen je trener Milko Đurovski, a po završetku utakmice pocrvenio je i Darko Spalević, iako ga je u 53. minutu zamijenio Igor Radovanović.

“Ovo je neviđena krađa u režiji glavnog arbitra Zorana Grbića. Nikome nije jasno kako je moguće da prvi pogodak primimo praktično u 49. minutu, iako su pokazana dva minuta nadoknade, a drugi poslije očiglednog previda. Prvo je igrač Borca igrao rukom, potom mu je lopta pobjegla u aut, ali je pušteno da akcija bude nastavljena i epilog svega je gol domaćina. Uz sve to, još u prvom poluvremenu sa četiri žuta kartona u potpunosti je onesposobio našu zadnju liniju. Ako moramo ispasti, neka nam neko kaže, ali u ovakvim radnjama jednostavno ne želimo učestvovati”, naglasio je predsjednik Slavije Zdravko Šavija.

U 28. kolu Premijer lige BiH, koje se igra sutra od 17 časova sastaju se: ŠIROKI BRIJEG: Široki Brijeg – Borac, ISTOČNO SARAJEVO: Slavija – Radnik, PRIJEDOR: Rudar Prijedor – Vitez, ZENICA: Čelik – Željezničar, MOSTAR: Zrinjski – Velež, SARAJEVO: Sarajevo – Mladost, TRAVNIK: Travnik – Sloboda, ZVORNIK: Drina – Olimpik.

Rezultati 27. kola

• SARAJEVO: Olimpik – Široki Brijeg 2:1 (Zolj 42, Hebibović 89 – Kožulj 36)
  • TUZLA: Sloboda – Drina 0:2 (Kuzmanović 47, Stefanović 69), DOBOJ KAKANj: Mladost – Travnik 2:1 (Dilaver 30, Kovač 87 – Zec 50)
  • MOSTAR: Velež – Sarajevo 0:3 (Harba 5, Okić 22, Duljević 40)
  • SARAJEVO: Željezničar – Zrinjski 0:0
  • VITEZ: Vitez – Čelik 1:0 (Mrkaić 42)
  • BIJELjINA: Radnik – Rudar Prijedor 2:0 (Beširović 65, Obradović 90+1)
  • BANjALUKA: Borac – Slavija 2:1 (Radinović 45+2, Marjanović 82 – Marušić 67)

• 7 golova: Todorović, Zakarić (Zrinjski), Jakšić (Drina), Lendrić (Željezničar), Krstanović (Široki Brijeg),
  • 6 golova: Kouadio, Dudić (Travnik), Jović (Borac), An. Dedić (Čelik), Muharemović (Olimpik), Velkoski (Sarajevo), Đurić (Vitez), Arežina (Zrinjski/Rudar Prijedor)…

Izvor: Glas Srpske

/sport/borac-pliva-u-mirnijim-vodama/?utm_source=SingleVijestiIzKategorije&utm_medium=Blcom&utm_campaign=SingleVijestiIzKategorije||claudebot