Poraz Borca za kraj godine

Objavljeno: 21. 12. 2015 u 12:58h

U posljednjoj utakmici ove godine rukometaši Borca m:tel poraženi su u Zagrebu od PPD Zagreb sa 20:30 (13:15), u meču 15. kola SEHA lige.

Gosti su dobro otvorili utakmicu i u 25. minutu vodili su sa 12:8. Međutim, nisu uspjeli izdržati do kraja prvog dijela i na odmor se otišlo sa prednošću domaćina od 15:13. U drugom dijelu PPD Zagreb je ubacio u brzinu više i prednost je samo rasla do, na kraju, čak plus deset (30:20).

“Zagreb je i u ovakvom sastavu za nas predobar i prebrz. Nekih 25 minuta uspijevali smo držati tempo, ali dalje nismo mogli. Malo slabije smo igrali nego protiv Vesprema ali mislim da je rezultat realan, s obzirom na razliku između ove dvije ekipe. Očekivao sam možda malo veću borbenost svojih igrača, pogotovo u drugom dijelu, ali, nažalost, to se nije dogodilo”,rekao je trener Banjalučana Boris Dvoršek.

Sličnog mišljenja je i bek “crveno-plavih” Stanko Stanković.

“Poslije početnih 25 minuta, koje smo dobro odigrali, više nismo mogli parirati Zagrebu. Stisli su nas u obrani, bilo je nekoliko lakih golova i na kraju su visoko slavili.”

Naredni meč u regionalnom takmičenju Borac m:tel igra 5. februara 2016. godine kada u “Borik”, u okviru 18. kola, stiže skopski Vardar.

Izvor: Glas Srpske

/sport/poraz-borca-za-kraj-godine/?utm_source=SingleVijestiIzKategorije&utm_medium=Blcom&utm_campaign=SingleVijestiIzKategorije||Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; [email protected])