Životinjska krv u Vrbasu i Crkvenoj!?

Objavljeno: 1. 6. 2017 u 15:14h

Gradska inspekcija pokrenula je istragu nakon što su građani juče poslijepodne prijavili izlivanje velike količine nepoznate crvene tečnosti u rijekama Crkvena i Vrbas.

Vršilac dužnosti načelnika Odjeljenja za inspekcijske poslove Janko Kecman, ističe da je vodna inspekcija, na prijavu građana, juče oko 16 časova izašla na teren i utvrdila da je u Crkvenoj i Vrbasu izlivena velika količina crvene tečnosti, najvjerovatnije animalnog porijekla.

“Po svemu sudeći, izgleda da se radi o ogromnoj količini životinjske krvi, ali ćemo u to moći biti potpuno sigurni tek nakon što Institut za javno zdravstvo analizira uzorke, koje smo uzeli na terenu”, naglasio je Kecman.

On je istakao da se radi o teškom ekološkom incidentu zbog čega će inspekcija preduzeti sve što u njihovoj moći da otkriju počinioce.

Kecman je pozvao sugrađane da inspekciji prijave ukoliko posjeduju bilo kakva saznanja ili indicije ko je odgovoran za ovaj incident. To se, kako ističe, posebno odnosi na mještane Lauša, pošto prve indicije govore da je tečnost bačena u Crkvenu upravo u ovom naselju, da bi se dalje proširila i u Vrbas.

Kecman ističe da će, bez saradnje sa građanima, biti teško utvrditi ko je odgovoran za incident.

“Ovakvo ponašanje je nedopustivo i gradska inspekcija će preduzeti sve moguće mjere, koje nam stoje na raspolaganju, da bi utvrdili ko je, konkretno, odgovoran za incident. Naši inspektori su od jutros na terenu i istražuju ko je odgovoran, a građani nam tu mogu biti od velike pomoći pošto je do izlivanja došlo u „po bijela dana“ i postoji mogućnost da je neko vidio taj čin”, navodi Kecman.

Istovremeno, gradska inspekcija pokrenula je istragu i u vezi drugog ekološkog incidenta, vezanog za lokalitet Novoselije.

Kecman kaže da je inspekcija reagovala nakon što su na društvenim mrežama osvanule fotografije kamiona Gradske čistoće sa provučenim crijevom prema Vrbasu.

“Naši inspektori su već upućeni na teren kako bi, na osnovu tragova na terenu, utvrdili o čemu se konkretno radi, nakon čega će biti pokrenute sve zakonom propisane mjere”, kazao je Kecman.

Prema njegovim riječima, zakon u ovakvim slučajevima propisuje kaznu za preduzeće od 10.000 KM, a ako je riječ o fizičkom licu – 500 KM.

Izvor: Mondo

Facebook Twitter Preporuči na Viberu
Kopirati

Nema komentara

Sakrij sve komentare

Prikaži komentare

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Šta mislite o ovoj temi?

Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Sva polja su obavezna!

Promo

Copyright. Sva prava zadržana. Dozvoljeno preuzimanje sadržaja isključivo uz navođenje linka prema stranici sa koje je sadržaj preuzet.

/drustvo/zivotinjska-krv-u-vrbasu-i-crkvenoj/||Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; [email protected])