Više od 900 ugroženih Banjalučana ostaje bez pomoći

Objavljeno: 1. 5. 2016 u 08:11h

 Više od devetsto Banjalučana koji su na spisku socijalno ugroženih, narednih mjeseci moraće da razmišljaju o tome kako do hljeba. Centar za socijalni rad nije im isplatio novčanu pomoć za april, jer im grad nije doznačio sredstva.

Vera Sladojević, direktor Centra, tvrdi da je ovo prvi put da za neku vrstu pomoći jednostavno nema para, i da korisnici do svojih prava ne mogu da dođu.

“Na stavci jednokratne novčane pomoći, nažalost, vidjela sam da tu sredstva nisu doznačena, odnosno da nisu apsolutno planirana za period koji dolazi, i da je taj iznos negdje bio nula”, rekla je Vera Sladojević, direktor Centra za socijalni rad Banjaluka.

Još veći šok je uslijedio, tvrdi Sladojevićeva, kada je zvala da pita šta se dogodilo. Kaže da je dobila neodređene odgovore i da nema naznaka kada će novac biti uplaćen. Slično pitanje gradskim vlastima postavili smo i mi, i čekali četiri dana na odgovor. Do danas ga nismo dobili.

Za sve ostale vrste pomoći, sredstva su Centru uredno doznačena. Iz Gradske uprave još prije pet dana stigla su im obećanja da će novac biti uplaćen. Po svemu sudeći, izgleda da je na obećanjima sve i ostalo.

Odbornici u banjalulčkoj skupštini kažu da je riječ o političkom obračunu između SNSD-a i DNS-a. Poručuju da koplja ne smiju da se lome na leđima najugroženijih. Milenko Jaćimović kaže da će Ujedinjena Srpska gradonačelniku ponuditi svoj prijedlog – ni odbornicima nema plata, dok se ne isplate naknade socijalnim kategorijama.

“Imamo novca za putovanja po Evropi, imamo za proslave, za angažovanje nekih stručnih saradnika.  Možemo slobodno reći da je podobro politika tu umiješala prste, i da sigurno ima određenih razloga koji su nefinansijske prirode, nego političke”, izjavio je Milenko Jaćimović, odbornik u Skupštini grada.

Svoj prijedlog imaju i DNS-ovci. Poručuju da čuvaju leđa socijalno ugroženima, a gradonačelniku će pokucati na vrata već sljedeće sedmice.

“Posao odbornika našeg kluba jeste da vrši pritisak na izvršnu vlast. Mi nemamo druge mogućnosti. Mi smo usvojili budžet grada Banjaluka za 2016. godinu, i budžet treba da se primjenjuje i da se realizuje onako kako je usvojen”, rekao je Boran Bosančić, odbornik Ujedinjene Srpske u Skupštini grada.

Gradskim budžetom je za jednokratnu novčanu pomoć planirano 440 hiljada maraka, koje se isplaćuju kvartalno, tako da Centru duguju 110 hiljada. Rukovodstvo ustanove apeluje na gradske vlasti i traži hitno rješavanje problema.

Izvor: Atv

Facebook Twitter Preporuči na Viberu
Kopirati

Nema komentara

Sakrij sve komentare

Prikaži komentare

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Šta mislite o ovoj temi?

Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Sva polja su obavezna!

Promo

Copyright. Sva prava zadržana. Dozvoljeno preuzimanje sadržaja isključivo uz navođenje linka prema stranici sa koje je sadržaj preuzet.

/drustvo/vise-od-900-ugrozenih-banjalucana-ostaje-bez-pomoci/?utm_source=SingleVijestiIzKategorije&utm_medium=Blcom&utm_campaign=SingleVijestiIzKategorije||claudebot