Uspjeh plivačkog kluba “Olymp”

Objavljeno: 19. 3. 2012 u 09:24h

Pioniri plivačkog kluba “Olymp” osvojili su 2. mjesto u ekipnom plasmanu na završenom zimskom Prvenstvu BiH za mlađe pionire i pionire, održanom u Banjaluci. Na Prvenstvu je nastupilo 337 takmičara iz 22 Plivačka kluba iz BiH.

U tijesnoj borbi između plivačkog kluba “Olymp” i Plivačkog kluba ”Bosna”, takmičari Olympa osvojili su ukupno 14.557 bodova, dok je prvoplasirana ”Bosna” osvojila 14.835 boda. GKVS ”Sarajevo” uspio je da se domogne 3. pozicije osvojivši 13.809 bodova.

U kategoriji mlađih pionira, 1. mjesto u ekipnom plasmanu zauzeli su takmičari iz GKVS ”Sarajevo” sa ukupno 14.470 bodova, a drugoplasirani su bili takmičari APK ”22 april” Banjaluka, sa osvojenih 9.035 bodova, dok su takmičari  Olymp-a uspjeli da se plasiraju na 3. mjesto, osvojivši 6.602 boda.