Jelena napokon pobijedila

Objavljeno: 11. 4. 2012 u 19:11h

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u drugo kolo WTA turnira u Kopenhagenu pošto je na startu savladala Loru Robson sa 2:0, po setovima 6:4, 7:6(8).

Bio je ovo treći međusobni duel dvije teniserke i treća pobjeda Jankovićeve koja je zabilježila prvu pobjedu poslije četiri vezana poraza.

Njena protivnica u drugoj rundi biće malo poznata Ruskinja Julija Puniceva.

Srpska teniserka odlično je počela duel protiv 18-godišnjakinje, pa je već u prvom gemu napravila brejk iskoristivši drugu brejk loptu. U sledećem gemu Jankovićeva je morala da spašava šansu za ribrejk pošto je na 30:30 napravila duplu servis grešku. Uspjela je u tome i povela je sa 2:0.

Iskustvo Jankovićeve je pravilo razliku na početku duela. Srpska teniserka napravila je još jedan brejk, ali je nakon toga propustila gem loptu za 4:0 i Robsonova je vratila jedan brejk. Od deset gemova, koliko je odigrano u prvom setu, čak sedam su bili brejkovi.

Jelena je imala prednost od 5:2, ali je umalo ispustila pošto je Robsonova na 5:4 imala brejk loptu. Ipak, srpska teniserka je uspjela da dobije prvi set sa 6:4 iako je u tom periodu imala čak osam duplih servis grešaka.

U drugom setu teniserke su bile mnogo sigurnije i viđena su ‘samo’ četiri brejka. Po dva su napravile obje teniserke, pa je o drugom setu odlučio taj-brejk. Jelena je od 4:4 dobila dva vezana poena, imala je dvije meč lopte koje nije iskoristila, kao ni treću kod vođstva 7:6. Međutim, srpska teniserka je uspjela da spasi set loptu do koje je stigla Robsonova i tek iz četvrte prilike okončala meč.