Norvežanke postale svjetski prvaci

Share on FacebookTweet about this on Twitter
Preporuči na Viberu Pratite nas putem Vibera

Objavljeno: 19. 12. 2011

Završeno je Svjetsko prvenstvo u rukometu za žene, koje se igralo u Brazilu. Zlatnu medalju i pehar dobile su rukometašice iz Norveške.

ženska rukometna reprezentacija Norveške

Norvežanke su u finalu odmjerile snage sa reprezentativkama Francuske, a konačni rezultat bio je 32:24. Što se tiče borbe za treće mjesto, bronzu su osvojile rukometašice Španije sa vladavši u meču za treće mjesto reprezentaciju Danske sa 24:18 (9:9). Peto mjesto pripalo je domaćoj ekipi, odnosno Brazilkama koje su bile bolje od Ruskinja, dok su na sedmom mjestu završile Hrvatice nakon pobjede nad Angolom rezultatom 32:29 (14:12).